Pilnie poszukujemy

Pilnie poszukujemy

Kliknij w zdjęcie po więcej informacji

Znajdziesz nas

Napisz do nas

Zadzwoń do nas:

Oczekujemy na zgłoszenie i telefony we wszystkich sprawach zaginionych pod numerem:

+48 502 220 944

Charakterystyka programu

Program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...” przedstawia historie zaginionych na życzenie rodziny. Redakcja wybiera najbardziej charakterystyczne i najciekawsze z punktu widzenia dziennikarskiego sprawy i część z nich ukazuje się w programie w formie reportazu, część przedstawiana jest w studiu podczas rozmowy z najblizszymi a także niektóre w formie zdjęć i komunikatów.

Pierwszeństwo oddajemy poszukiwaniom dzieci, osób w podeszłym wieku oraz osobom o nieustalonej tożsamości.

Program emitowany jest na żywo ze studia Telewizji Polskiej w Warszawie. Widzowie oglądający program mają możliwość telefonowania do studia. Często zdarza się, że poszukiwana osoba dzięki informacjom widzów zostaje odnaleziona, a na przykład o nie ustalonej tożsamości rozpoznawane są przez bliskich. Zarówno krótkie reportaże jak i rozmowy w studiu przedstawiają sylwetkę zaginionej osoby, opisują okoliczności zaginięcia oraz sposób, w jaki rodzina poszukiwała zaginioną osobę.

Redakcja programu podejmuje szereg działań pozaantenowych wspierających rodziny w poszukiwaniach bliskich im osób.

Współpracujemy z Fundacjami: ITAKA oraz La STRADA a także z jednostkami Policji w całym kraju.

Program realizowany jest na żywo i to jest najistotniejszy jego walor. W krótkim czasie na całym obszarze kraju a także tam gdzie dociera telewizja Polonia rozchodzi się wiadomość, że dana osoba jest poszukiwana przez bliskich. To z kolei pozwala szybko reagować na otrzymane w trakcie programu informacje.

Dzięki programowi, który na antenie telewizyjnej Jedynki istnieje już prawie 15 lat, odnaleziono i wyjaśniono sprawy ponad 1500 osób. W kilkunastu przypadkach zdołano rozwiązać sprawy niewyjaśnione od ponad 50 lat, kilkanaście osób dzięki nam odzyskało swoją tożsamość. Z inicjatywy autorów audycji i osób blisko z nimi wspólpracujących, utworzono Fundację ITAKA. Zmienił się stosunek policji do spraw zaginionych osób, do ich rodzin i najbliższych. Komendant Główny Policji wydał specjalne zarządzenie, dostępne na stronach internetowych KG Policji, wprowadzające specjalną procedurę w postępowaniu przyjmowania zgłoszenia o zaginięciu osoby oraz poszukiwaniu zaginionych.

LaStrada euromedia Itaka TVP Regionalna